Web Sitemizde, Dünyanın En Kaliteli, Yetişkin Ürünleri Satılmaktadır.

Bu Sebeple, 18 Yaşından Küçük Kullanıcıların Web Sitemizi
Gezmeleri Ve Sitemizden Alışveriş Yapmaları
KESİNLİKLE YASAKTIR.

18 Yaşından Büyük Müsünüz?
EVET HAYIR
Ziyaretçiler Bu Siteye Girmekle Yasal Ve Diğer Tüm Sakıncalı Sorumlulukları Üstlenmeyi Kabul Ve Taahhüt Eder.
Bu Siteye İstemeyerek Girdiyseniz Ve Aile Bireylerinizin Bu Ve Bunun Gibi Sitelere Girmesini İstemiyorsanız
TTNET Aile Koruma Şifresini Buradan İndiriniz.
Partnerbasyon FAYDALI BİLGİLER

PARTNERBASYON

EKLENME TARİHİ : 1.11.2016

Mastürbasyon; cinsel organların veya vücuttaki diğer erojen bölgelerin, ellerin yardımı ile genelde boşalma oluncaya kadar uyarılması anlamına gelir. Çeşitli görsel materyaller, düşünsel cinsel fanteziler ve dokunma, ovma, sıvazlama gibi fiziksel yöntemler kullanarak kişinin kendi kendini tatmin etmesi ve cinsel doyum sağlamasıdır. Ancak mastürbasyon partnerin dokunuşlarıyla yapıldığında tek kişilik bir eylem olmaktan çıkar, eşli bir seks tekniğine dönüşür. Bu tekniğe "partnerbasyon" (dualbasyon, şip şak seks, sekstürbasyon, frottage) adını veriyorum.

PARTNERBASYON NEDİR?

Partnerbasyon, erkeklerde penis, yumurtalıklar ve makat bölgesinin, kadınlarda klitoris, vajina dudakları ve göğüsler gibi erojen bölgelerin genelde boşalma oluncaya kadar elle veya çeşitli cinsel oyuncaklar kullanılarak, bebe yağı gibi kayganlaştırıcılarla partner tarafından uyarılmasıdır. Daha formal bir açıklama ile bir cinsel tepki üreten ve boşalmayla sonuçlanan istemli ve partnerli uyarım olarak tanımlanabilir.

SEKS REPERTUARINI GENİŞLETMEK ÖNEMLİ...

Seks repertuarını genişletirken sadece fiziksel hazzı değil, duygusal hazzı da düşünmek gerekir. Çünkü her ne kadar aksi düşünülse de, insanlar sadece fiziksel zevkler için seks yapmaz. Bazen sadece sevildiklerini, arzulandıklarını, önemli olduklarını ve bir başkasının onlara değer verdiğini hissetmek için partnerleriyle sevişmek, bazen de sadece rahatlayabilmek için boşalmak isterler. Bu nedenle;seks yapmayı,rahatlamış ve gevşemiş bir halde, sevişmenin ve dokunmanın verdiği hazza odaklanarak, haz alıp haz verebilme, ruhu ve bedeni paylaşabilme, ne olursa olsun bir şekilde boşalabilme bilim ve sanatıolarak tarif ediyorum. Çiftin seks repertuarlarını genişletmesine ve rahatlamasına, çiftin birbirlerini cinsel doyuma ulaştırmasına, cinselliği doyasıya yaşamasına yardımcı olduğu içinde partnerbasyon doğaldır ve çiftin şip şak seks yapmak istediği zaman tercih edebileceği en kolay ve hızlı tatmin yöntemidir. Aşırıya kaçılmadığı ve normal bir cinsel ilişkiye tercih edilmediği sürece zararlı değildir, çiftin seçimidir. Çünkü partnerbasyon yoluyla çift rahatlar, gevşer, birbirlerinin bedenlerini ve bedensel tepkilerini tanır, nerelerine dokunulmasından zevk aldıklarını keşfeder ve cinsel dürtüleri uygun şekilde tatmin eder. Cinselliği keşfetmek, bedensel tepkileri tanımak ve orgazm olmayı öğrenmek için ihtiyaç duyuldukça partnerbasyon yapılmasında hiçbir sakınca yoktur. Ancak yapıp yapmamak çiftin özgür iradeyle yapacağı bir seçim olmalıdır.

PARTNERBASYON ÜÇ BEŞ DAKİKA SÜRER…

Daha nadir yaşanan ve“şip şak seks”adını verdiğim partnerbasyon ortalama üç beş dakika sürer, nerdeyse ışık hızında ve çabucak... Kadının erkeği reddetmek yerine onun tatminini sağlamasına izin verdiği ve daha çok erkeğin boşalıp rahatlamasını hedef alan partnerbasyon, erkeğin adrenalinin tepeye vurmasını sağlar. Çiftlerin seks repertuarlarına erkeklerin fiziksel (boşalma ve rahatlama) kadınların ise duygusal tatminlerinin (sevdikleri erkek tarafından arzulanma ve onu tatmin etmenin keyfi) ön planda olduğu partnerbasyon deneyimlerini eklemeleri, yakın ilişkilerde tutkunun devam etmesini sağlar. Kadın bazen seks yaparken tam havaya giremeyebilir, orgazm taklidi yapmak yerine, samimi ve dürüstçe“Haydi sana partnerbasyon yapayım!”diyebilir. Böylece hem eşini yarı yolda bırakmamış hem tahrik olma konusunda endişelenmesine gerek kalmamış hem de bir açıklama yapmak zorunda bırakılmamış olur. Bu aynı zamanda kadının erkeğe bir moral hediyesi olur, onu ne kadar çok sevdiğini hissettirir. Ayrıca çoğu zaman erkeğin kadına sarılması, onu arzulaması ve onunla tatmin olması kadına yeter. Seks yapma havasında olmasa bile, eşini baştan çıkarabileceğini düşünmek kadına zevk verir. Hatta bazen çift partnerbasyona başlar ve zamanla kadın da havaya girerek tahrik olur ve cinsel birlikteliğe geçiş yapabilir. Partnerbasyona başlayan bir kadın gerçekten havasında olup olmadığını da anlayabilir. Erkek, kadına sevgi ve değer verme yönünden desteklendiğini hissettirirse, daha çok cinsel birliktelik yaşayacaklarını vaat ederse, kadın partnerbasyon fikrine daha açık olabilir.

PARTNERBASYONUN FAYDALARI...

Partnerbasyon yapmak insanların hem zihin hem beden sağlığını çok olumlu etkiler. Çünkü vücutta boşalma sonrası salgılanan hormonlar, vücudun bakımını ve yenilenmesini sağlar. Çiftlere öğretilen“Canın istemiyorsa seks yapmak zorunda değilsin”bilgisi tamamen yanlıştır. Tam tersine, partnerbasyon yapmak vücudu zinde tutar ve cinsel isteği artırır. Partnerbasyon yapmak, bildiğimiz mastürbasyon değildir, bunun kaliteli ve doyurucu bir şekilde gerçekleşmesi, yani hem kadının hem erkeğin farklı açılardan tatmin olduğu keyifli bir cinsellik yaşamalarıdır. Böylece çift her yaşta kendilerini daha genç hisseder. Çünkü boşalmak demek, vücudunla barışık olmak demektir, vücudunu sevmek demektir. Partnerbasyon ile çift mastürbasyona mahkum kalmamış olur, hayata daha pozitif bakabilir, sinirli olmaz, çevresindekilere daha fazla güvenir. En önemlisi de çift hem kendini hem birbirlerini daha fazla sever, vücutlarını daha fazla beğenmeye başlar, böylece daha zinde ve daha genç görünebilir. Erkeklerin evlendikten sonra mastürbasyon yapmaları onları partnerlerinden soğutabilir, partnerbasyon bu soğukluğu da ortadan kaldırır. Ayrıcacinsel isteksizlik, erken boşalmaveyasertleşme sorunuyaşayan birçok erkek için de partnerbasyon iyi bir seçenek olabilir. Sertleşme kaybı veya erken boşalma gibi bir sorun çıktığında erkek karısını partnerbasyon ile tatmin edebildiğini gördüğünde,başaramama korkusuadını verdiğimiz performans anksiyetesinden kurtulabilir ve cinsel performansını daha üst seviyeye çıkarabilir. Bir cinsel eğitim aracı olan partnerbasyon; bir tarafın sekse hazır olmadığıadet dönemi, lohusalık dönemi, ruhsal olarak sekse hazır olmama,bedensel hastalıklargibi durumlarda çiftin birbirlerinden uzaklaşmasını önler, çifte cinsel rahatlık verir, güven ve özsaygı kazandırır. Ancak bu paylaşımın sadece cinsel düzeyde değil, öncelikle sevgi ve duyguların paylaşımı şeklinde olması idealdir. Cinsellik bu paylaşımın ardından doğal olarak gelecektir. Bu nedenle çiftin birlikte cinselliği yaşayabileceği bir ortam oluşana kadar cinsel dürtülerinin yarattığı enerjinin başka alanlara yönlendirilmeden partnerbasyon ile tatmin edilmesinde fayda vardır.

Kaynak:CİSED Genel Başkanı Cinsel Terapist Uz. Dr. Cem Keçe