Web Sitemizde, Dünyanın En Kaliteli, Yetişkin Ürünleri Satılmaktadır.

Bu Sebeple, 18 Yaşından Küçük Kullanıcıların Web Sitemizi
Gezmeleri Ve Sitemizden Alışveriş Yapmaları
KESİNLİKLE YASAKTIR.

18 Yaşından Büyük Müsünüz?
EVET HAYIR
Ziyaretçiler Bu Siteye Girmekle Yasal Ve Diğer Tüm Sakıncalı Sorumlulukları Üstlenmeyi Kabul Ve Taahhüt Eder.
Bu Siteye İstemeyerek Girdiyseniz Ve Aile Bireylerinizin Bu Ve Bunun Gibi Sitelere Girmesini İstemiyorsanız
TTNET Aile Koruma Şifresini Buradan İndiriniz.
ERKEKLERDE CİNSEL İKTİDARSIZLIK VE NEDENLERİ FAYDALI BİLGİLER

ERKEKLERDE CİNSEL İKTİDARSIZLIK VE NEDENLERİ

EKLENME TARİHİ : 1.11.2016

Erkeklerin korkulu rüyası cinsel iktidarsızlık yani tıpta bilinen adıyla “impotans” kısaca, erkek cinsel organının sağlıklı bir cinsel ilişki için yeterli derecede sertleşememesidir. Erkek cinsel organının ideal ereksiyon düzeyine erişememesinin (erektil disfonksiyon) ardında pek çok farklı sebep yatıyor olabilir. Yani bu sorun fizyolojik sorunlardan veya doku anomalilerinden kaynaklanabildiği gibi, psikolojik faktörler deerkeklerde cinsel iktidarsızlıkyaşanmasına yol açabilir.Merck Manuals’a göre 40 – 70 yaşları arasındaki erkeklerin yaklaşık %50’sini etkileyen ve yaşam kalitesini doğrudan etkileyen bu fonksiyon bozukluğunun giderilmesi için öncelikle cinsel iktidarsızlığın ardında yatan sebeplerin iyice analiz edilerek tamamen ortadan kaldırılması gerekir.

Erektil disfonksiyon (sertleşme sorunu) nedir?

Erkek cinsel organının sertleşmesi, penisin yapısında yer alan corpora cavernosa adlı dokuların içindeki sinüzoidlere kan dolması ile gerçekleşir. Cinsel ilişki sırasındamerkezi sinir sisteminden gelen sinyallerle gevşeyen arterler, bu sinüzoidlere daha fazla kan gitmesine yardımcı olur. Penis dokularına kan dolması neticesinde yaşanan basınç artışı, ereksiyon halinin devamlılığı için hayati bir önem taşıyan Tunica albuginea bölgesini uyarır. Harekete geçen bu bölge, penisteki kan akışını sabit bir şekilde ayarlayarak ereksiyon halinin korunmasını sağlar. İşte çeşitli fizyolojik ve psikolojik faktörler nedeniyle sekteye uğrayan bu döngü, erektil disfonksiyon yani sertleşme sorununa neden olur.

Erkeklerde cinsel iktidarsızlık nedenleri

Erkeklerde cinsel iktidarsızlık,sadece sertleşme sorunundan ibaret değildir ancak toplumda son derece yaygın olarak görülen sertleşme sorununu da kapsar. İşte sertleşme problemlerinden kaynaklanan cinsel iktidarsızlığın yaygın nedenleri:

Endokrinal sistem bozuklukları

Endokrinal (hormonal) sistem, metabolizma hızı ve yaşamsal aktivitelerin devamlılığı için kusursuz şekilde çalışmalıdır. Vücudun salgıladığı en önemli hormonlardan biri olan insülin dengesizliği yani diyabet, erkeklerde cinsel iktidarsızlığın arkasındaki en önemli nedenlerden biridir.Kronik hale geldiğinde sinir sisteminde hasara yol açan diyabet, başta bahsettiğimiz uyarma işleminin yeterli düzeyde gerçekleşememesine neden olabilir.

Nörolojik ve sinirsel sorunlar

Beyinde ve sinir sisteminde görülen:

Alzheimer
Beyin ve omurilik tümörleri
MS (Multiple Skleroz)
Felç
Epilepsi gibi hastalıklar, beynin ve merkezi sinir sisteminin üreme sistemi ile kurduğu bağlantıyı zedeleyerek ereksiyon bozukluğuna sebep olabilir.

Ayrıca prostat büyümesi şikayeti ile ameliyat geçiren ya da uzun süre bisiklet sporu ile uğraşan bireylerde de geçici cinsel iktidarsızlık sorunları yaşanabilir. Bunun sebebi de, genital bölgeye sürekli uygulanan baskı nedeniyle sinirlerin geçici olarak işlev kaybetmesidir.

Bazı ilaç / kimyasal maddelerin kullanımı

Bazı grup ilaçlar, kan akış seviyesini doğrudan etkileyebildiği için ereksiyon bozukluğuna neden olabilirler. Bu yüzden ilaç kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmakta fayda vardır. İşte doktora danışmadan alınmaması gereken ve yan etkileri arasındaerkeklerde cinsel iktidarsızlıkda olan ilaç gruplarından birkaç örnek verelim:

Tamsulosin içeren alfa – andrejenik blokerler
Beta – bloker özellikli ilaçlar (Çarpıntı gidericiler vb.)
Kanser tedavisinde kullanılan kemoterapi ilaçları
Merkezi sinir sistemi depresanları, alprazolam (Xanax gibi) ve diazepam grubu (Valium) gibi ilaçlar
Merkezi sinir sistemi uyarıcıları ( Kokain ve amfetamin grubu maddeler)
Diüretik (ödem söktürücü) ilaçlar
Genellikle spor ve vücut geliştirme amaçlı kullanılan sentetik hormonlar

Kaynak : www.uplifers.com