Web Sitemizde, Dünyanın En Kaliteli, Yetişkin Ürünleri Satılmaktadır.

Bu Sebeple, 18 Yaşından Küçük Kullanıcıların Web Sitemizi
Gezmeleri Ve Sitemizden Alışveriş Yapmaları
KESİNLİKLE YASAKTIR.

18 Yaşından Büyük Müsünüz?
EVET HAYIR
Ziyaretçiler Bu Siteye Girmekle Yasal Ve Diğer Tüm Sakıncalı Sorumlulukları Üstlenmeyi Kabul Ve Taahhüt Eder.
Bu Siteye İstemeyerek Girdiyseniz Ve Aile Bireylerinizin Bu Ve Bunun Gibi Sitelere Girmesini İstemiyorsanız
TTNET Aile Koruma Şifresini Buradan İndiriniz.
DAHA FAZLA ORGAZM OLMAK İÇİN 6 NEDEN FAYDALI BİLGİLER

DAHA FAZLA ORGAZM OLMAK İÇİN 6 NEDEN

EKLENME TARİHİ : 1.11.2016

1-Gençleşmek İçin

Haftada 4 ya da daha fazla orgazm olan insanlar, 7 yaş daha genç görünüyor. 3500 insan üzerinde yapılan araştırmada orgazmın gençleştirici etkisi kanıtlandı.

2- Stresten Arınmak ve Acıları Azaltmak İçin

Orgazm olduğunda salgılanan oksitosin hormonu insanların kendilerini daha iyi hissetmelerini, kendilerine güvenmelerini ve optimistik olmalarını sağlıyor. Dahası, oksitosin birçok acının da giderilmesine yardımcı oluyor. Kramplar, baş ağrısı ve vücut ağrıları buna dahil.

3- Sperm, Antidepresan Olabilir

The State University of New York’ ta yapılan bir araştırmada, korunmasız cinsel ilişkiye giren kadınların daha az depresif oldukları kanıtlandı. Nedenini merak mı ediyorsun ? Çünkü sperm, içerisinde estrojen, oksitosin, kortizol, melatonin, antidepresan özellikli prolaktin, serotonin ve tirotropinden oluşan bir kokteyl.

4-Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin

British Medical Journal’ a göre, orgazm ile ölüm oranları arasında ciddi bir bağ söz konusu. Haftada 2 ya da daha fazla orgazm olan kadınların ömrü 8 yıla kadar uzayabiliyor. Çünkü orgazm sayesinde beyin fonksiyonları, kalp sağlığı ve bağışıklık sistemi iyileşiyor.

5- Yıllar Orgazmlarına Çok Şey Katıyor

The LELO Global Sex Survey gösteriyor ki, kadınların sadece %4’ ü orgazmlarından tam anlamıyla memnun. Aynı zamanda, kadınların sadece %31’ i ilişki sırasında orgazm olabiliyor. Fakat şaşırtıcı olan gerçek karşımıza bu noktada çıkıyor: Kadınlar yaşlandıkça, orgazmlarından daha fazla tatmin elde ediyorlar. 60 yaş üzeri kadınların %75’ i, orgazmlarının önceki yaşlardakine kıyasla daha tatmin edici olduğunu belirtiyor.

6- Uykusuzluğun İlacı

Orgazm sonrası uykulu olma hali her ne kadar erkeklerde daha fazla görülse de, orgazm her iki cinsiyet için de benzer etkilere sahip. Orgazm sırasında beyin tarafından salgılanan ve içerisinde oksitosin ve vasopresin bulunduran kimyasal kokteyl melatonin salgılanımını tetikliyor ve uykuyu düzenliyor.

Kaynak: womenshealth.com.tr